Teknik Direktörümüz Fatih Akyel'den Değerlendirmeler

Gümüşhanespor teknik direktörümüz Fatih Akyel, geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda elde edilen Çorum galibiyetini ve yarın karşalaşacağımız Pendikspor müsabakasını değerlendirdi.
Teknik Direktörümüz Fatih Akyel, geçen hafta Çorum deplasmanında elde edilen galibiyeti hak ettiklerini belirterek, “Geçtiğimiz hafta deplasmanda bir çorum galibiyeti yaşadık. Bizim için güzel bir galibiyet oldu. Oyuncularımız çok iyi bir performans göstererek mücadele ettiler. Arzulu ve istekliler. Maçın birinci dakikasından doksanıncı dakikasına kadar çok iyi futbol oynadık. Özellikle rakibimizi durdurup, sonrada pozisyonlar bulduk. Hakkettiğimiz bir galibiyetti” diye konuştu.
Pendikspor müsabakasına iyi hazırlandıklarının altını çizen Teknik Direktörümüz Akyel “Pendik iyi bir takım, bu yüzden zor bir maç. Açık konuşmak gerekirse bu aralar sıkıntılarımızla boğuşuyoruz. Kadro olarak zaman zaman eksikliklerimiz oluyor. Biliyorsunuz Tekin’de sakatlandı. Eksik oyuncu durumumuz oluyor. Hazır olmayan oyuncularımız bize katıldı. Henüz iki hafta önce katıldılar. Antrenman yapmadan bazılarını sahaya soktuk. Bu sıkıntılarımız devam ediyor, ancak yönetimimizden elinden geleni yapıyor. Oyuncularımız zaten kişiliklerini ve şahsiyetlerini ortaya koyarak oynuyorlar. Biz her maça artık final havasında bakıyoruz. Açık konuşacağım, herkes biliyor ki bu sene tek amacımız ligde kalabilmek. Çorum maçında oyuncularımızın sergilediği hırs her şeyden önemliydi. Çok büyük maddi sıkıntılar çekiyoruz. Yönetimimiz elinden geleni yapıyor. İnşallah kulüp olarak bir düzlüğe çıkarız ve özellikle oyuncuların maddi sıkıntıları biran önce giderilir. Amacımız birlikte kalıp güzel şeyler yapmak. Gümüşhane’yi ligde tutarak, buradaki taraftara güzel bir sezon geçirtmek istiyoruz” diye konuştu.
Akyel, “Bu kupa maçı bizim için oldukça önemli. Biliyorsunuz ki kupa maçları maddi sıkıntı çeken kulüpler için çok önemli oluyor. Kupadan gelecek gelirlerle maddi sıkıntılarımızın giderilmesi için oyuncularımız ellerinden geleni yapacaklar. Kupada da tur atlamak istiyoruz. Karabükspor genç bir ekip. Onların durumu da her ne kadar kötü gözükse de genç oldukları için kendilerini göstermek istiyorlar. Eminim ki onlarda kupaya oldukça önem verecektir. Bizde veriyoruz. İnşallah tur atlayan taraf biz oluruz” dedi.
Tekinin Sakatlığı Ne Durumda?
Teknik direktörümüz Akyel kadro olarak eksik olduklarını hatırlatarak, “Tekin maalesef Çorumspor maçının hemen başında sakatlandı. Omuzunda bir yırtılma var galiba. İstanbul’da tedavisi sürüyor. Doktorlar net bir şey söylemedi ama Tekin’in 3-4 haftalık bir yokluğu olacak gibi görünüyor. Şuanda bizim için her oyuncumuz çok değerli. Oyuncu eksikliği yaşadığımız bu dönemde bir oyucumuzun böyle sakatlanması bizi çok üzdü. Zaten tam değildik, bir oyuncu daha eksilmiş olduk. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Puan Durumu

Logomuz