Gümüşhanespor’umuzun Asbaşkanı Tahir Öztürk'ün açıklamaları

Gümüşhanespor’umuzun Asbaşkanı Tahir Öztürk, grubumuzun 17.haftasında konuk ettiği Manisa BBSK müsabakası sonrasında açıklamalarda bulundu.

Asbaşkanımız Tahir Öztürk, Gümüşhanespor’un saha içinde oynadığı oyuna bakıldığında hakkettiği sıralamada olmadığını söyledi. Asbaşkanımız Öztürk Manisa BBSK müsabakası sonrasında gerçekleştiği açıklamalarda, “Gümüşhanespor bu şehrin, bu kentin ve kimliğinde Gümüşhane yazan herkesin takımıdır. Bu takıma herkes sahip çıkmalı, herkes elinin taşın altına koymalıdır. Birlik olduğunda başarılar elde edileceğimiz nettir” şeklinde konuştu.

Asbaşkanımız Öztürk, “Sıralamaya bakıldığında Gümüşhanespor bu durumu hakketmiyor. Çünkü müsabakaya her şeyini veren bir ekibimiz var. Son haftalarda oyuncularımız büyük emek veriyor. Geçtiğimiz hafta Sarıyer maçında ve bugün oynadığımız Manisa maçında hakem hataları emeklerimizi çalmıştır. Sarıyer maçında faulle ilgilisi bile olmayan bir pozisyona penaltı çalınması ve bugün maçın sonuna eklenen 4 dakikanın dolmasına rağmen maçı bitirmeyen ve uzatmanın uzatmasında yenen golle yıkıldık. 90 dakika içerisinde birçok düdüğü tartışmaya açık olan maçın hakeminin son dakikada verdiği kararlar, sadece kulübümüzün değil, hakem camiasının tarihindeki yerini de alacaktır. Bugün geldikleri noktada susmanın bir anlamı kalmadı. Sezon bugüne geldiğinde herkes elini vicdanına koysun ve Gümüşhanespor’un hakem hataları yüzünden kaç puan kaybettiğini hesaplasın. Ligde şampiyonluk hedefleyen, üst sıralar için mücadele eden tüm takımlara oyunumuzla, verdiğimiz mücadeleyle yendik. Ancak galibiyetlerimizi hakeme takıldı” diye konuştu.

Asbaşkanımız Öztürk, “Maalesef takımımız iyi başladığı, iyi oynadığı ve takdir edildiği bu maçlarda hakem hataları nedeniyle puan kayıpları yaşamış ve de başarısı engellenmiştir. Özellikle son iki maçta sporcularımızın ve teknik ekibimizin maç boyu göstermiş oldukları, yüksek derecedeki gayret ve istekli oyun anlayışı bizlere yarın için ümit vermiştir. Futbolda her ihtimalin olduğunu, hakkı ile yenmenin ve yenilmenin de erdemle karşılanması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Sadece oynadığı futbol ile gündeme gelmeyi hedefleyen Gümüşhanespor’umuzun bugüne kadar yaşamış olduğu hakem hataları nedeniyle sessiz kalmasının 'acizlik' olarak algılanmamasını gerekiyor.  Sesimizi yükselttiğimizde de hiçbir kurum veya kuruluştan imtiyaz beklemediğimizi, beklentimizin sadece hakem kararlarında bir standardın yakalanması ve haklarımızın gasp edilmemesine yönelik olduğunu ve de bundan sonra maruz kalabileceğimiz hatalar neticesinde, sesimizi daha da yükselteceğimizi kamuoyuna duyurmak isteriz” dedi.

Asbaşkanımız Öztürk, her müsabakada rakibin avantajına verilen penaltılar yüzünden takımın direncin düştüğü belirterek,  “Bir takıma her müsabakada nasıl penaltı çalınıyor bunu anlayamıyorum. Faul olarak bile verilmeyecek pozisyonlara penaltı veriliyor.  Hakemlerin artık daha dikkatli olması gerekiyor. Gümüşhanespor deneme tahtası değildir” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Önümüzdeki Maç

Puan Durumu